Z przyjemnością informujemy, że od 1 do 13 września 2020 roku studenci i wykładowcy łódzkiej slawistyki biorą udział w trwającym w Serbii jubileuszowym 50. Spotkaniu Slawistów (50. Скуп слависта). To coroczne seminarium serbskiego języka, literatury i kultury jest organizowane przez Międzynarodowe Centrum Slawistyczne (Међународни славистички центар) na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Belgradzie.

Tym razem, ze względu na obecną sytuację, seminarium odbywa się online. Do udziału w spotkaniu zaproszono m.in. troje studentów filologii słowiańskiej UŁ: Oliwię Król, Michała Ścianowskiego oraz Jakuba Pawlaka. W ramach spotkania odbywa się także dwutygodniowy kurs doskonalenia pracy lektorskiej, w którym uczestniczy lektorka języka serbskiego na łódzkiej slawistyce, mgr Sanja Miletić.

Pani Magister i naszym studentom serdecznie gratulujemy!