Międzynarodowe wyróżnienie dla studentki filologii słowiańskiej - Pani Magdalena Gapsa, studentka II roku studiów magisterskich na filologii słowiańskiej w Uniwersytecie Łódzkim, znalazła się w gronie tegorocznych laureatów słoweńskiej Fundacji im. Stanislava Škrabca.
Pracownicy Katedry laureatami zespołowej Nagrody Rektora Uniwersytetu Łódzkiego I stopnia: Dr Zofia Brzozowska i dr Marek Majer zostali – wraz z prof. dr. hab. Mirosławem J. Leszką z Katedry Historii Bizancjum UŁ – laureatami zespołowej Nagrody Rektora Uniwersytetu Łódzkiego I stopnia za książkę pt." Maria Lekapene, Empress of the Bulgarians. Neither a Saint nor a Malefactress".
Słowenia
Bośnia i Hercegowina
Bułgaria

Kursy językowe - Erasmus+

Biuro Współpracy z Zagranicą UŁ oraz Studium Języków Obcych UŁ zapraszają studentów UŁ zakwalifikowanych na wyjazd na częściowe studia za granicą w ramach programu Reasmus+ w roku akademickim 2014/2015 do udziału w kursie języka obcego (w wymiarze 40 godzin). W ofercie znajdują się kursy języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, portugalskiego i włoskiego.

Szczegółowe informacje o warunkach uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronach BWZ (TUTAJ). Wydrukowane i podpisane zgłoszenia należy składać w BWZ w nieprzekraczalnym terminie do 07.04. br. (pokoje 10 i 11).