Z radością przekazujemy informację o sukcesach studentek łódzkiej slawistyki w kolejnej edycji międzynarodowego konkursu translatorskiego „Transformacje 2021” (Трансформации 2021), organizowanego przez Uniwersytet im Św. Św. Cyryla i Metodego w Wielkim Tyrnowie.

W tym roku spośród uczestników z UŁ aż trzy osoby otrzymały nagrody:

Oliwia Król z III roku zajęła 2. miejsce w kategorii „Przekład prozy z języka bułgarskiego na język obcy” za tłumaczenie opowiadania Elina Pelina na język polski. Warto dodać, że Oliwia rok temu również zajęła drugie miejsce w konkursie „Transformacje”, w kategorii związanej z poezją.

Paulina Piekarska z II roku zajęła 3. miejsce w kategorii „Przekład poezji z języka bułgarskiego na język obcy” za tłumaczenie twórczości Atanasa Dałczewa na język polski.

Julia Piłat z II roku otrzymała wyróżnienie.

Warto podkreślić, że tegoroczna edycja konkursu miała największą frekwencję – łącznie wzięło udział w niej 385 osób, które zgłosiły do oceny 766 przekładów. Wszystkie studentki filologii słowiańskiej UŁ pracowały nad przekładami pod kierunkiem naszej lektorki języka bułgarskiego mgr Steliany Aleksandrovej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!