Rozpoczynamy nasz cykl promujący Słowenię, Serbię, Bułgarię i Czechy. Oczywiście, zajmujemy się całą Słowiańszczyzną, ale to właśnie te kraje – ich języki, literatura, kultura i historia znajdują się w centrum zainteresowania łódzkich slawistów.  

Studenci trzeciego roku i mgr Agata Głaz zapraszają dziś do poznania niezwykłej Słowenii. Jest to kraj, który daje duże możliwości wypoczynku i aktywności. Wyróżnia go bogata tradycja i inspirująca przyroda, która zachęca do korzystania z atrakcji turystycznych. 

Chcemy, aby nasze propozycje były inspiracją do poznawania tego państwa. Wybierać będziemy unikalne i wyjątkowe przeżycia wyróżnione znakiem Slovenia Unique Experiences. Są to niepowtarzalne i przyjazne turystom atrakcje, które gwarantują niezwykły wypoczynek.  

Zatem do dzieła, ruszajmy… 

O szczegółach wyprawy szlakiem pierwszych badaczy słoweńskich opowiada w swojej prezentacji studentka III roku filologii słowiańskiej UŁ Izabela Jankiewicz. Zapraszamy do przeczytania i wysłuchania jej relacji w języku polskim i słoweńskim: 

Prezentacja – pobierz

Materiał powstał przy wsparciu oficjalnego słoweńskiego portalu turystycznego I feel Sloveniahttps://www.slovenia.info