Czarnogóra
Serbia

Nagrody naukowe Rektora UŁ dla pracowników Katedry Filologii Słowiańskiej UŁ

Informujemy, że pracownicy Katedry Filologii Słowiańskiej UŁ zostali wyróżnieni nagrodami Rektora UŁ za osiągnięcia naukowe:

Prof. dr hab. Georgi Minczew i dr Małgorzata Skowronek – nagroda zespołowa Rektora Uniwersytetu Łódzkiego III stopnia za książkę: Średniowieczne herezje dualistyczne na Bałkanach. Źródła słowiańskie, oprac., przekł. i kom. G. Minczew, M. Skowronek, J.M. Wolski, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2015 [=Series Ceranea, I].

Dr hab. Julia Mazurkiewicz-Sułkowska – nagroda indywidualna Rektora Uniwersytetu Łódzkiego III stopnia za monografię: Słowiańska terminologia techniczna (na materiale polskim, rosyjskim i bułgarskim), Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2014.

Dr Zofia A. Brzozowska – nagroda indywidualna Rektora Uniwersytetu Łódzkiego III stopnia za monografię: Sofia – upersonifikowana Mądrość Boża. Dzieje wyobrażeń w kręgu kultury bizantyńsko-słowiańskiej, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2015.