Nie tylko wykładowcy łódzkiej slawistyki, ale także nasi studenci odnoszą sukcesy i otrzymują nagrody i wyróżnienia!

Oliwia Król, studentka II roku pierwszego stopnia filologii słowiańskiej UŁ, zajęła drugie miejsce w piątej edycji międzynarodowego konkursu translatorskiego „Transformacje 2020” (Трансформации 2020), organizowanego przez Uniwersytet im Św. Św. Cyryla i Metodego w Wielkim Tyrnowie. Oliwia zdobyła nagrodę w kategorii „Przekład poezji z języka bułgarskiego na język obcy” za tłumaczenie twórczości poetki Ledy Milewej na język polski.

Organizatorzy zwracają uwagę, że w tym roku konkurencja była bardzo duża (uczestniczyło prawie 250 osób). W konkursie wzięła udział także Anna Stosio (II rok pierwszego stopnia slawistyki łódzkiej). Obie studentki pracowały pod kierunkiem naszej lektorki języka bułgarskiego mgr Steliany Aleksandrovej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!